Şifremi Unuttum Yeni Üye
Sıkça Sorulan Sorular

ÇEKRİSK’i neden kullanmalıyım?
Hizmetlerimize online olarak erişilebilmesi ve veri tabanının sorgulanabilir olması ÇEKRİSK’i klasik yöntemlerden daha etkili yapmaktadır. Kayıp ve çalıntı çeklerinizi ilan ettiğinizde bu ilanın görülmesi tamamen tesadüflere bağlıdır. Oysa ÇEKRİSK kayıp, çalıntı çeklere günün her saati bir noktadan erişilebilir kılarak şansa yer bırakmamaktadır. Diğer yandan çek karşılığı ticaret yapmaktaysanız size teklif edilen çekin kayıp, çalıntı olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Böylece işletmenizi ciddi maddi kayıplardan kolayca korumuş olursunuz.

Kaybettiğim ve çaldırdığım çekleri size ihbar ettiğimde yine de iptal davası açmalı mıyım?
Kaybedilen ve çalınan çeklerin bize ihbar edilmiş olması –şayet gerekliyse- iptal davası açma ve benzeri yasal gereklilikleri ortadan kaldırmaz.

Sorgulama yaptığım veri tabanı hangi çekleri içermektedir?
Veri tabanımız kaybedilmiş, çalınmış ve başka şekillerde sahibinin elinden rızası dışında çıkmış çek bilgilerinden oluşmaktadır.

Veri tabanınız bütün kayıp ve çalıntı çek bilgilerini içeriyor mu?
Hayır. Veri tabanımız yalnızca kullanıcılarımız tarafından bize ihbar edilen çek bilgilerinden oluşmaktadır.

Veri tabanınız ne sıklıkla güncellenmektedir?
Veri tabanımız üyelerin kullanımına bağlı olarak gün boyunca güncellenmektedir. Güncelleme zamanını ana sayfamızda görebilirsiniz.

Veri tabanınızdaki bilgilerin doğruluğuna güvenebilir miyim?
ÇEKRİSK dış kaynaklardan sağlanan bilgilerle bir istihbarat hizmeti sunmaktadır. Bu nedenle topladığımız bilgilerin her zaman doğru olduğunu taahhüt etmemekteyiz. Diğer yandan doğrudan çek kullanıcıları tarafından iyi niyetle paylaşılan bu bilgilerin önemli ölçüde gerçeği yansıttığı da gözden uzak tutulmamalıdır.

ÇEKRİSK'İ kullanarak karşılıksız çekler ya da çekleri karşılıksız olan kişiler hakkında da bilgi edinebilir miyim?
Yasal olarak mümkün olmadığından karşılıksız çekler ve çekleri karşılıksız olan kişiler hakkında hiçbir bilgi toplamamaktayız.

Sorguladığım çek hakkında kayıp ve çalıntı bilgisi olmadığını öğrendim. Bu durumda çekin geçerliliğine ve ödeneceğine güvenebilir miyim?
Yaptığınız sorgulamada çekin geçerliliği ve karşılığı bulunup bulunmadığı araştırılmaz. Görüntülenen sonuç yalnızca sorguladığınız çekin kayıp veya çalıntı olduğu konusunda sorgulama anına kadar bize ihbar edilmiş bir bilginin olmadığı anlamına gelir.

Bilgilerim üçüncü kişilerle paylaşılır mı?
Hayır. Üye bilgileriniz üçüncü kişilerle paylaşılmaz. Kayıp veya çalıntı çek ihbarında bulunmuşsanız bu çeki sorgulayan kişiler yalnızca paylaştığınız bilgileri görebilirler. Çek sorguladığınızda sorguladığınız çek bilgisi ve kimliğiniz gizli tutulur.
   Copyright © 2013 Çek Risk | Ana Sayfa | Kullanım Koşulları | Gizlilik | İletişim | Dizayn Ajans Play