Şifremi Unuttum Yeni Üye
Kullanım Koşulları

Hizmetimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

ÇEKRİSK'teki hizmetler Uğur Mahalle 851 Sokak No:6 Kur Han Z/10 Konak İzmir adresinde yerleşik Sencar Tosun - DediTeknoloji (Kemeraltı Vergi Dairesi - 58921173006) tarafından sunulmaktadır.

Bu sitede sunulan hizmetler aşağıda yer alan genel işlem koşullarıyla sunulmaktadır. Genel işlem koşullarımız arasında, hizmetlerimizden faydalanırken uğrayacağınız zararlardan sorumlu olmayacağımız ve ihbar ettiğiniz bilgiler üzerindeki mali hakları tarafımıza devrettiğiniz öngören maddeler de bulunmaktadır. Ayrıntılı bir şekilde incelemek isterseniz koşullarımızın bir kopyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Genel işlem koşullarımızı uygun bulmuyorsanız hizmetimizden yararlanmayabilirsiniz. Hizmetlerimizden yararlandığınızda genel işlem koşullarını bütünüyle kabul etmiş olacaksınız. Bu nedenle aşağıdaki kullanım koşullarımızı lütfen dikkatlice okuyunuz.

1. Hizmetin Konusu ve Kullanıcıların Hakları

Hizmetimizin konusu, kullanıcılarımız arasında, kaybolan ve çalınan çek bilgilerinin paylaşımını sağlamaktır. Kullanıcılarımız kaybolan, çalınan çek bilgilerini veri tabanına ekleyerek üçüncü kişilerin bilgisine sunabilir ve bu çekler arasında sorgulama yapabilir.

2. Verilerin Doğruluğu ve Hizmet Sunanın Yetkileri

Kullanıcılarımızca paylaşılan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği tarafımızca denetlenmeyecektir. Fakat gerek gördüğümüzde ihbar edilen bilgiyi düzeltebilir veya veri tabanımızdan çıkarabiliriz.

3. İlgili Konular ve Bildirim Şekli

Hizmetimize erişim yollarını, kullanım bedelini ve ilgili diğer koşulları web sitemizde duyuracağız.

4. Hizmet Sunana Verilen İzinler

Veri tabanımıza çek bilgisi girdiğinizde bu bilgiyi toplama, çoğaltma, yayma, işleme ve ticari amaçla kullanma konularında bize karşılıksız, süresiz ve geri almamak üzere izin vermiş sayılırsınız.

5. Hizmet Sunanın Sorumlu Tutulmayacağı Durumlar

Veri tabanımız Türkiye'deki tüm kayıp, çalıntı çek bilgilerini içermemektedir. Veri tabanımızın gelecek günlerde içereceği çek adedi konusunda kullanıcılarımıza yönelik bir taahhütte bulunmamaktayız. Ayrıca veri tabanımızdaki bilgilerin güncelliğini, doğruluğunu; ihbarlarınızın amacınız doğrultusunda sonuç getireceğini garanti etmemekteyiz. Bu nedenlerle sunduğumuz hizmetlerden uğrayacağınız hiçbir zarardan özellikle
a) Veri tabanımızdaki bilgilerin doğru, güncel ve yeterli olmamasından veya eksik ya da hatalı olmasından,
b) Sorguladığınız çekin her hangi bir nedenle ödenmemesinden,
c) Veya bu çeki sorgulamanın sonucuna göre teslim almanızdan veya almamanızdan,
d) Hizmetimiz aracılığıyla tanıştığınız çek veya ihbar sahipleri ile çek sorgulayan kişilerle yaşayacağınız uyuşmazlıklardan,
e) Sizin ve üçüncü kişilerin hizmetimiz nedeniyle uğrayacağı maddi, manevi zararlardan,
f) İhbarınıza rağmen ihbar konusu çekinizi bulamamanızdan veya üçüncü kişilerle uyuşmazlık yaşamanızdan,
g) Hizmetimizin sunumunda yaşanacak aksaklıklardan,
h) Haksız fiilden

yasaların izin verdiği azami ölçüde sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Sorumsuzluk durumlarından zarar görmemek için sigorta yaptırmanızı öneririz.

Sorumlu olduğumuz durumlarda ödeyeceğimiz tazminat bir sorgulama bedelini aşamaz.

İsteğiniz üzere olsun ya da olmasın hizmetlerimizle ilgili sizlere ilettiğimiz her türlü bilgi de bu maddedeki koşullara tabidir.

6. Kullanıcıların Yükümlülükleri

Kullanıcılarımız hizmetimizi kendi ihtiyaçlarınız için kullanmak, kullanıcı şifresini ve sorgulama sonucunu gizli tutmak zorundadır.

Kullanıcılar hizmete müdahale edemez ve sistem üzerinde değişiklik yapamazlar.

7. Kullanım Koşullarının Yürürlüğe Girişi, Değiştirilmesi, Hizmetin Sonlandırılması

Hizmet koşullarımız bunları kabul ettiğiniz andan itibaren süresiz olarak yürürlüğe girer. Gerek gördüğümüzde hizmet koşullarını tek taraflı olarak değiştirebiliriz. Yeni koşullar, sitemizde yayınlandığı andan itibaren yürürlüğe girer. Öte yandan hizmetimize ya da üyeliğinize her zaman, önceden bilgi vermeden son verebiliriz.

8. Kişisel Bilgileri İşlenme İzni

Kimlik ve iletişim bilgilerinizi, IP numaranızı ve sitemizdeki işlemlerinizi işleyebilir, hizmetin sona erdiği tarihten itibaren on yıl süresince saklayabilir ve uyuşmazlıklarda kanıt olarak kullanabiliriz.

9. Kişisel Bilgilerin Saklanması ve Kullanılması

Bilgilerinizi özenle saklayacak ve üçüncü kişilerle paylaşmayacağız. Yalnız, site ve veri tabanı bilgilerini kimliğinizi gizleyerek istatistik haline getirebilir ve bunları sitemizde yayınlayabiliriz.

10. Hizmet Sunana Verilen Diğer İzinler

Hizmetimizi sunabilmek için iletişim araçlarınıza iletiler gönderebilir, kişisel cihazlarınıza erişebilir ve yazılımlarında değişiklik yapabiliriz.

11. Uyuşmazlıklara Uygulanacak Hukuk ve Yetkili Yargı Organları

Hizmetimizden doğacak uyuşmazlıklarda Türk hukuku uygulanacak, İzmir mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olacaktır.
   Copyright © 2013 Çek Risk | Ana Sayfa | Kullanım Koşulları | Gizlilik | İletişim | Dizayn Ajans Play